Fuji'den profesyonel fotoğrafçılar için orta format atağıFujifilm'in 22.490 TL ile ön siparişe aştığı orta format aynasız makinesi gün yüzüne çıktı. 51.4 megapiksel 43.8x32.9mm sensörlü makine CMOS sensöre sahip. Yüksek imaj performans arayan profesyonel reklam ve moda fotoğrafçıları için geliştirilen makine aynasız olmasıyla da dikkat çeken makine hafif ve kompact bir yapıya sahip. Zor şartlar altındaki dış çekim şartlarına uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmiş.


Çıkarılabilir elektronik vizörlüyle  makinelerinde bir ilki yaptı. Vizörün sağa sola aşağı yukarı dönebilmesi nedeniyle fotoğrafçı için çok rahat çekim olanakları sağlaması ve çekim keyfini artıracak bir özellik olarak görünüyor.

Fujinin üst seviye yeni makinelerinde kullandığı X Processor Pro görüntü işlemcisini kullandığı makinede 117 otofocus noktası mevcut. 3.2 inç dokunmatik  LCD ekranı olan cihaz. Video çekimi olarak MPEG-4, H.264 formatında 
1080p de 24,25 ve 30 fps de video kaydı yapabiliyor. Yeni nesil video formatı 4K video çekimi yapamıyor. Video çekimi için mikrofon ve kulaklık olanakları da mevcut olması iyi olmuş. 

ISO bilgilerine gelecek olursak 100-12.800 ISO aralığına sahipken Boosted ISO ile 102.400 ISO ya kadar çıkabiliyor. Shutter hızlarına bakacak olursak minimum 360 saniye (6dakika) shutter hızı var iken maksimum 1/4000 saniye shutter hızı bulunmakta.


Bağlantı noktalarına bakacak olursak. Micro USB 3.0 bağlantı olanağı varken gömülü wifi bağlantısı da bulunmakta. Gövde üstünde çift hafıza kartı yuvası SD/SDHC/SDXC hafıza kartlarını desteklemekte.