Leica M10 ile yaptı yapacağını
Lecia M10 ile otofocus'un olmadığı zamanların keyfini retro dijital makineye getirdi. Makineye bakıldığında dizaynından hissiyat şekline kadar üzerinde çok çalıştıkları  belli oluyor. Magnezyum alaşımlı gövdeli makinenin pil dahil 660gr.'lık ağırlığıyla en hafif M serisi makine olacak. 24 Megapiksel LEICA MAESTRO II sensörü kullanılan makinede AA filtresinin kullanılmadı makinede sensör boyutunun full frame olması dikkat çekiyor. 

ISO aralığı 100 ISO dan başlayığ 50.000 ISO ya kadar çıkarken 2GB da dahili hafıza kullanılmış. Saniyede 8 çekim yapabilirken 1/4000 enstantane değerine çıkabiliyor. 
ISO demişken . Normalde makine içinden iso ayarı yapılırken bu seride üst tabakaya alınmış. Ayrıca diyafram ayarıda lens üzerine alınmış. Sadece otofocus çeken arkadaşlar için üzücü haberim makine  otofocus yapmıyor. Manuel focus fotoğraf çekme hissiyat ini doruğa ulaştıracaktır. Makinenin arka yüzü oldukça sadeleştirilmiş. Tüm menü ayarları tek bir joyistik üzerinden halledilirken dokunmatik ekran kullanılmamış. Dahili wifi donanımı sayesinde iOS ve Android kullanan telefon ve tabletlere fotoğraf ve DNG formatındaki RAW dosyası rahatlıkla atılabiliyor. iOS ve Androidde Lecia'nın kendi programı da mevcuttur. 

Bu yazıyı okuyan bir çok arkadaş gibi bu makineye anca bakabileceğiniz. Nedeni de Pink Floyd'un dediği gibi "Money". Bu günden itibaren Beyaz, Gümüş ve Siyah gövdeyle satışa sunulmuş Lecia M10'un fiyatı 6950$ dır.