Zenit yeniden mi doğuyor?Zenit firması 2018'de yeni bir aynasız FF dijital fotoğraf makinesini de piyasaya sürmeyi planlıyor gibi.

Zenit temsilcisinin geçen sene şubat ayında aşağıda ki sözleri sarfetmişti.

"We plan to revive the direction of production of digital photographic equipment and consider the option of industrial cooperation, since competence on the component base in the country is currently absent. We have a close cooperation project with one of the leading photographic equipment companies in order to create a joint product, where KMZ is involved in manufacturing infrastructure for the production of optics for these cameras. And electronics will be manufactured abroad."

"Dijital fotoğraf ekipmanlarının üretim yönünü canlandıracağız ve ülkedeki bileşen tabanı konusunda yetki bulunmadığından endüstriyel işbirliği seçeneği üzerinde çalışmayı planlıyoruz.İngiliz fotoğrafik ekipman şirketlerinden biriyle yakın bir işbirliği projemiz var KMZ'nin bu kameralar için optik üretiminde altyapıya imza attığı ortak bir ürünün yaratılması ve elektroniklerin yurtdışında üretilmesi bekleniyor "dedi.

Zenit'in yurtdışında çalışmakta olduğu firmanın da Lecia olduğu söylentileri dolaşmakta. Zaman bize neler olduğunu gösterecek.