Nikon, Çin'deki fabrikasını kapatıyor.Nikon, akıllı telefonların kompakt fotoğraf makineleri pazarını yok etmek üzere olması nedeniyle Çin'deki fabrikasını kapatıyor.

Kompakt kamera pazarı, akıllı kamera kalitesinin geliştirilmesiyle kompakt kameraların gereksiz hale gelmesiyle son bir buçuk yıl içinde ciddi bir düşüş gösterdikten sonra şimdi de hepten bitmek üzere.

2002 yılında Çin'in Jiangsu eyaletindeki 2285 işçinin çalıştığı Nikon Imaging fabrikasını DSLR lensleri ve dijital kamera üretimi yapılıyor.

Nikon, fabrikayı kapatma kararının akıllı telefonların kompakt kamera işlerinde yemesinden kaynaklandığını söyledi.

Nikon, "Akıllı telefonların yükselişiyle son yıllarda kompakt dijital fotoğraf makinesi pazarında hızla daralma yaşandı ve bu durum Çin'deki fabrikada da üretim de düşüşe neden oldu ve zor bir iş ortamı yarattı" dedi. .

Nikon ayrıca dijital fotoğraf makinesi ekipmanlarını Japonya ve Tayland'daki tesislerde üretime devam edecek.


Nikkei Asya İncelemesi , "Kompakt dijital kameralar için küresel pazar, son on yılda doruğunun onda birine geriledi" dedi. "Mart 2018'de sona eren yılda % 24'lük bir düşüşle 4.8 milyon dijital fotoğraf makinesi satmayı umuyor. Kompakt segment için satışların% 28 düşmesi bekleniyor. "

Yeniden yapılandırma planlarını gerçekleştirirken, şirket "yüksek katma değerli ürünler" üzerine yoğunlaşacak - DSLR'ler ve Nikon'un söylenilen tam çerçeve ayna içermeyen kamera gibi şeyler.

Nikon ve Canon'un aynasız piyasasında hiç düzgün bir ürününü de olmamasını anlamış da değilim.